Az élményközpont feladatai között lesz, hogy megismertesse a diákokat a többi között a környezetvédelem, a fenntarthatóság és a veszélyeztetett fajok jelenének és jövőjének kérdéseivel.
Hoppál Péter sajtótájékoztatón kiemelte: az Emberi Erőforrás Fejlesztési Program (EFOP) nem formális tanulási lehetőségek bővítését célzó keretéből országosan a legnagyobb összeget nyerte el a Dél-Pannon Múzeumokért Kiemelkedően Közhasznú Egyesület, a pécsi Janus Pannonius Múzeum (JPM) és az állatkert fenntartását végző nonprofit kft. alkotta konzorcium.
A politikus élményközpont feladatai között említette, hogy megismertesse a diákokat a többi között a környezetvédelem, a fenntarthatóság és a veszélyeztetett fajok jelenének és jövőjének kérdéseivel. Hoppál Péter reményének adott hangot, hogy a projekt hozzájárul majd a baranyai megyeszékhely ökoturisztikai kínálatának és gazdaságának további bővítéséhez.
A részletekről Őri László (Fidesz-KDNP), Pécs alpolgármestere közölte: az élményközpont megvalósításának első szakaszában, egy év alatt hét, egymástól elkülönített fedett és szabadtéri közösségi teret hoznak létre. A helyiségekben legalább öt tanulói csoport és legkevesebb 40 diák fogadása válik egy időben lehetségessé.
Az azt követő 36 hónapos időszakban a forrásokat a működésre fordítják: „programokkal, élettel töltik meg” a központot – tette hozzá. A városvezető úgy folytatta, hogy 10 pécsi és 10 vidéki általános iskolával kötnek megállapodást, amelynek keretében három év alatt 13 ezer – köztük számos hátrányos, illetve halmozottan hátrányos helyzetű – tanuló számára teszik utazással együtt ingyenesen elérhetővé a központ szolgáltatásait.
A programok – mint kifejtette – alapvetően a köznevelési keretrendszeren túlmutatóan a környezetismeret, a biológia, a fizika és a kémia tárgyköreihez kapcsolódó kiegészítő ismeretek bemutatására és megszerzésére irányulnak. Pedagógusok és a tudományterületek „kiváló ismerői” tartanak majd élményszerű előadásokat a diákoknak – ismertette az elképzeléseket.
Őri László jelezte azt is, hogy az 1,8 milliárd forintos beruházással felújított, tavaly átadott pécsi állatkert meglévő épületeiben helyet kapó központ kialakítása az őszi-téli időszakban indul. A munkálatok nem érintik az intézmény működését – hívta fel a figyelmet.